Netpaylas.net

Batarya değişimi iPhone 6S’i hızlandırdı!

Apple, eski iPhone modellerinin eskiyen bataryalar dolayısıyla yavaşlayabileceğini geçtiğimiz yılın Aralık ayında onaylamıştı. Hatta şirket kullanıcıların tepkisi karşısında indirimli batarya değişimi programı başlatmak zorunda kaldı. Peki, iPhone 6S batarya değişimi sonrası nasıl bir performans gösteriyor? iPhone bataryası ağzında patladı! iPhone 6S batarya değişimi performansı nasıl etkiliyor? Bennett Sorbo tarafından YouTube üzerinden paylaşılan bir video ile eskiyen […]

Batarya değişimi iPhone 6S’i hızlandırdı!
- 'de eklendi.

Apple, eski iPhone modellerinin eskiyen bataryalar dolayısıyla yavaşlayabileceğini geçtiğimiz yılın Aralık ayında onaylamıştı. Hatta şirket kullanıcıların tepkisi karşısında indirimli batarya değişimi programı başlatmak zorunda kaldı. Peki, iPhone 6S batarya değişimi sonrası nasıl bir performans gösteriyor?

iPhone bataryası ağzında patladı!

iPhone 6S batarya değişimi performansı nasıl etkiliyor?

Bennett Sorbo tarafından YouTube üzerinden paylaşılan bir video ile eskiyen bataryası sebebiyle performans kaybı yaşayan bir iPhone 6S ile batarya değişimi yapılan aynı ürünün öncesi ve sonrası gösteriliyor. Cihazını 2 yıl önce satın alan Sorbo, aynı cihazın batarya değişimiyle nasıl bir performans elde ettiğini oldukça net bir biçimde göstermiş.

Uygulama açmaktan Safari ile internette gezinmeye kadar çeşitli görevler gösteren videoda en basit görevde bile ne kadar ciddi fark olduğunu görüyoruz. Geekbench testinde ise yeni bataryaya geçmeden önce çoklu çekirdek testinde 2485 puan alan cihaz, yeni batarya sonrası 4412 puan elde ediyor.

iOS 11.3 sürümü ile birlikte yeni güç yönetimi kontrollerinin sunulacağını hatırlatalım. Bu sayede, bataryanın sağlık durumunun görülebilecek olması ise iPhone kullanıcıları önemli bir artı olacak.

:: Video görülen performans farkı konusunda sizin düşünceleriniz neler?

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER