Netpaylas.net

Berlin İçin Bütçe

Berlin İçin Bütçe “X pahalı bir şehir mi?” sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterse de, gittiğim diğer şehirlerle kıyasladığımda Berlin benim için oldukça uygun bir şehirdi. Hatta daha da net olmak gerekirse, şu ana kadar en az para harcadığım tatillerimden biriydi diyebilirim. 3-4 euro’ya güzel bir bira içmeniz, 2,5 euro’ya metro bileti ya da 6 […]

Berlin İçin Bütçe
- 'de eklendi.

Berlin İçin Bütçe

“X pahalı bir şehir mi?” sorusunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterse de, gittiğim diğer şehirlerle kıyasladığımda Berlin benim için oldukça uygun bir şehirdi. Hatta daha da net olmak gerekirse, şu ana kadar en az para harcadığım tatillerimden biriydi diyebilirim. 3-4 euro’ya güzel bir bira içmeniz, 2,5 euro’ya metro bileti ya da 6 euro’ya günlük bilet almanız mümkün. Otel konusunda da fiyatların makul olduğunu söyleyebiliriz. Ben çok merkezi lokasyonda, 10 adım ilerisinde metro olan, temiz ve güzel Park Plaza otelde kaldım. Kesinlikle tavsiye edebilirim.

Not: Yurtdışı tatili yaparken Türk parasına göre düşünmemelisiniz, yoksa Türkiye dışına çıkamaz olursunuz.

Berlin’de Ne Yenir, Ne içilir?

Berlin iyi hoş, ama çok nitelikli ya da farklı bir mutfağı olduğunu söyleyemeyeceğim. Tabi ki deneyecek çeşitli tatlar mevcut. Fakat Berlin’de yiyip içebileceğiniz şeylerin %98’i Türkiye’de de bulabilirsiniz. Güzel restoranlardan birinde yemek istiyorsanız rezervasyon şart. Bence gitmeden önce tatilinizi planlayıp ona göre rezervasyon yapmak en mantıklısı. Deneyebileceğiniz birkaç lezzeti sıralamak gerekirse:

Currywurst; Oraya özgü kabul edilen şeylerden biri “Currywurst”. Bakmayın adının alengirli durduğuna, bildiğimiz baharatlı sosis. Lezzetli olmadığını söylersem yalan olur, ancak sosis işte, ne olacak ki? Sağda solda her yerde bunlardan satıldığını görebilirsiniz.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER