Netpaylas.net

Berliner

Berliner; Berliner’i Starbucks’a giden Türk gençleri olarak çoğumuz daha önce duymuşuzdur. Adından da anlaşıldığı üzere Berliner, buraya özgü bir pasta çeşidi. Tatlı bir hamur üzerine ya da içine artık reçel, çikolata hangisinden istiyorsanız koyuyorlar, siz de yemelere doyamıyorsunuz. Fakat tüm Almanya’nın aksine yerel halk Berliner’e, ne zorları varsa, “Pfannkuchen” diyor. Gidip “abi bi tane Berliner […]

Berliner
- 'de eklendi.

Berliner; Berliner’i Starbucks’a giden Türk gençleri olarak çoğumuz daha önce duymuşuzdur. Adından da anlaşıldığı üzere Berliner, buraya özgü bir pasta çeşidi. Tatlı bir hamur üzerine ya da içine artık reçel, çikolata hangisinden istiyorsanız koyuyorlar, siz de yemelere doyamıyorsunuz. Fakat tüm Almanya’nın aksine yerel halk Berliner’e, ne zorları varsa, “Pfannkuchen” diyor. Gidip “abi bi tane Berliner istiyorum” diyemezsiniz yani. Onun yerine bunu diyeceksiniz. Nasıl diyeceksiniz ben de bilmiyorum ama durum bu.

Pan Asia; Hackescher Hof’ta bulunan başarılı bir uzak doğu restoranı. Daha uygun fiyata yemek yemenizi sağlayabilecek çeşitli menüleri de mevcut. Berlin mutfağına özgü olmadığı aşikar ama, o civardaysanız güzel yemek yiyebileceğiniz bir yer.

Alman Birası; Zaten biralarıyla ünlü olan Almanya’nın göbeğine gidip bira içmeden dönmek gibi bir çılgınlık yapmayın. Çeşit çeşit bira var. Berlin’e özgü olanın adı “Berliner Weiße”. Ama siz sadece onunla kısıtlı kalmayın, farklı tatlara yelken açın, arada çok güzel olanlara denk geleceksiniz.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER