Netpaylas.net

Bozdoğan’lı Muhtarlar Şehitliği ziyaret etti

Bozdoğan Muhtarları Çanakkale’de  Bozdoğan Belediyesi mahalle muhtarlarına yönelik Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na gezi düzenledi. Bozdoğan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği gezisine ilgi yoğun oldu. Geziye katılan 43 mahalle muhtarı ve azalar Çanakkale şehitliklerini rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde gördü. Conk Bayırı, Şehit Onbaşı Anıtı, […]

Bozdoğan’lı Muhtarlar Şehitliği ziyaret etti
- 'de eklendi.

Bozdoğan Muhtarları Çanakkale’de 

Bozdoğan Belediyesi mahalle muhtarlarına yönelik Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’na gezi düzenledi.

Bozdoğan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği gezisine ilgi yoğun oldu. Geziye katılan 43 mahalle muhtarı ve azalar Çanakkale şehitliklerini rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde gördü.

Conk Bayırı, Şehit Onbaşı Anıtı, Şahdere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Anıtı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği’ni ziyaret eden Bozdoğan lı muhtarlar burada dua etti. On binlerce askerin şehit düştüğü topraklarda duygusal anlar yaşayan Muhtarlar, atalarına şükranlarını sundu. Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ın da eşlik ettiği Çanakkale gezisinde Başkan Apaydın şunları söyledi “Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizde öyle dönüm noktaları vardır ki, sadece bizim için değil tüm insanlık için bir abidedir. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan  Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir milletin, gerektiğinde Vatanı uğruna severek ölüme koşmasının anıtlaşmış örneğidir” dedi.

Geziye katılan muhtarlar ve azalar Bozdoğan Belediye Başkanı S.Tümer Apaydın’a teşekkür ederek manevi duyguların birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde böylesi bir organizasyonu planlayan Başkan Tümer Apaydın’a  teşekkür ederiz dediler.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER