Netpaylas.net

Eskisaray Camii Tanıtımı

Adıyaman merkezinde bulunan Eskisaray Camii, köklü tarihiyle şehrin önemli kalıntıları arasında yerini almıştır. Eğer Adıyaman’a bir seyahat planlıyorsanız Eskisaray Camii’ni görmenizi mutlaka öneririz. Cami, 1638 yılında İbrahim Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Kitabesi günümüze kadar gelebilmiş olup, cami orijinalliğinden uzaklaşmıştır. Orijinalliğini kaybetmesinin en büyük sebebi, günümüze kadar geçirmiş olduğu onarımlardır. Şehrin en dikkat çekici ibadet yerlerinden […]

Eskisaray Camii Tanıtımı
- 'de eklendi.

Adıyaman merkezinde bulunan Eskisaray Camii, köklü tarihiyle şehrin önemli kalıntıları arasında yerini almıştır. Eğer Adıyaman’a bir seyahat planlıyorsanız Eskisaray Camii’ni görmenizi mutlaka öneririz.

Cami, 1638 yılında İbrahim Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Kitabesi günümüze kadar gelebilmiş olup, cami orijinalliğinden uzaklaşmıştır. Orijinalliğini kaybetmesinin en büyük sebebi, günümüze kadar geçirmiş olduğu onarımlardır.

Şehrin en dikkat çekici ibadet yerlerinden biri olan cami, özellikle mihrabıyla göz doldurmaktadır. Eskisaray Camii, şehirdeki gezebileceğiniz yerler arasındadır. Bu ibadet yerini ziyaret ettiğiniz güne, Pirin Antik Kenti’ni ve Adıyaman Müzesi’ni de dahil edebilirsiniz.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER