Netpaylas.net

Galaxy S9 için beklenti büyük!

Samsung tarafından bugün yapılan açıklamaya göre firmanın Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin ön sipariş sayılarından beklentisi oldukça büyük. Hatta firmaya göre ön sipariş rakamları geçtiğimiz yıl Galaxy S8+ ailesinin elde ettiği rakamları geçebilir. Galaxy S9 ne kadar satacak? Firmanın yaptığı resmi açıklamada, “Galaxy S9 modelinin ön sipariş rakamlarının geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğümüz Galaxy […]

Galaxy S9 için beklenti büyük!
- 'de eklendi.

Samsung tarafından bugün yapılan açıklamaya göre firmanın Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin ön sipariş sayılarından beklentisi oldukça büyük. Hatta firmaya göre ön sipariş rakamları geçtiğimiz yıl Galaxy S8+ ailesinin elde ettiği rakamları geçebilir.

Galaxy S9 ne kadar satacak?

Firmanın yaptığı resmi açıklamada, “Galaxy S9 modelinin ön sipariş rakamlarının geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğümüz Galaxy S8 ile aynı oranda olmasını bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl Galaxy S8’in duyurulması ile ön siparişlerin açılması arasındaki süre uzun tutulmuş ve müşterilerin ilgisinin artması hedeflenmişti ama bu yıl böyle bir çabamız da olmayacak.” sözleri sarfedildi.

Fakat Samsung’un konuya olan bu pozitif yaklaşımına katılmayan kuruluşlar da mevcut. Bunlardan bazıları da kontratla cihaz satışı gerçekleştiren GSM operatörleri. Bazı GSM operatörlerine göre ön siparişlerin Galaxy S8 ile aynı olma ihtimali dahi bulunmuyor.

Bunun sebebi olarak da insanların yeni Galaxy modelini bir önceki model kadar ilgi çekici ya da piyasadaki diğer akıllı telefonlardan farklı görmemeleri gösteriliyor. Çok büyük yenilikler getirmediği düşünülen Galaxy S9’a olan ilginin ve cihazın popülaritesinin Galaxy S8’e göre daha düşük olduğu da iddialar arasında.

Daha rahat bir karşılaştırma yapabilmeniz için Galaxy S8‘in ön siparişlerinin yalnızca ilk iki günde 550.000 üniteyi aştığını hatırlatalım. Ve Galaxy S7 için ise bu rakamın 100.000 civarında olduğunu da belirtelim.

:: Sizce S9 beklenen ilgiyi görebilecek mi?

 

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER