Reklamı kapat

Reklamı kapat
Netpaylas.net

Google Pixel XL 2 Android 8.0 cep telefonu

Google Pixel XL2 premium akıllı telefon – Google, Eylül 2016 tarihlerinde yeni Pixel serisini tanıtmıştı. İki modelden oluşan bu akıllı telefon serisi Nexus cep telefonu serisinin aksine Google’ın kendi ismi altında piyasaya duyurulmuştu. Ancak, Google Pixel ve Pixel XL modelleri asla yüksek satış rakamlarına ulaşamadı. Bunun nedeni bu premium akıllı cep telefonlarının iyi bir performans […]

Google Pixel XL 2 Android 8.0 cep telefonu
- 'de eklendi.

Google Pixel XL2 premium akıllı telefon – Google, Eylül 2016 tarihlerinde yeni Pixel serisini tanıtmıştı. İki modelden oluşan bu akıllı telefon serisi Nexus cep telefonu serisinin aksine Google’ın kendi ismi altında piyasaya duyurulmuştu. Ancak, Google Pixel ve Pixel XL modelleri asla yüksek satış rakamlarına ulaşamadı. Bunun nedeni bu premium akıllı cep telefonlarının iyi bir performans sergileyememeleri değildi, aksine internette yayınlanmış olan Google Pixel ürün incelemeleri son derece olumlu sonuçlar vermişti. Fakat Pixel telefon arzında bir darlık yaşandı. Yeni modellerin resmi duyurularının yapılmasına önümüzde üç aylık gibi bir süre varken Google Pixel XL 2 modeli ortaya çıktı.

Google Pixel XL 2 akıllı telefon
Benchmark listelerinde tek bir cep telefonu modeli ismi görünmüş olmasına rağmen bu sene içinde iki ayrı telefon modeli bekleniyor. Bu iki model arasında ekran boyutu farkı mevcut. Pixel XL 2 akıllı telefon 5.6 inç büyüklüğünde Quad HD ekrana sahip.

Google akıllı telefon tamamen yani tasarımı ile dikkat çekiyor. 2017’de piyasaya sunulan tüm premium akıllı telefon modelleri gibi Google Pixel XL2 cep telefonu da daha dar bir ekran çerçevesine ve 18:9 ekran görüntü oranına sahip.

Kamera özellikleriyle Pixel XL 2
Fotoğraf çekim özelliklerine gelince ise, yeni Pixel cep telefonunun mevcut modellerden hiç de geri kalmadığı görülüyor. Pixel telefon zamanında bağımsız DxOMark’ta en yüksek puan alan kameralı cep telefonu unvanını elde etmişti.

Google XL 2 Android cep telefonu 12 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya ve 7 megapiksellik bir ön kameraya sahip. Telefonun her iki kamerası da 4K kalitesinde video kaydedebiliyor.

Google Pixel XL2 Android 8.0 akıllı telefon
Benchmark testlerinde Google Pixel XL 2 akıllı telefonun Android 7.1.1 işletim sitemine sahip olduğu görülüyordu fakat Pixel XL2 modelinin Android 8.0 işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon olması bekleniyor. Google Android O işletim sistemini test versiyonu geliştiriciler için bir süre önce kullanıma sunulmuştu.

Bunlara ilave olarak, Google XL 2 akıllı telefon 2.4Ghz sekiz çekirdek Snapdragon 835 işlemciye ve 4GB RAM belleğe sahip olacak. 128GB dahilî bellek ile gelen cihazın mevcut belleği büyük ihtimal ile hafıza kartları kullanarak arttırılamayacak.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER