Netpaylas.net

Kurbağa Define İşareti

Kurbağa parası derede olur, dere kesin sulu deredir,  bu derenin kazan yapan yeri varsa orası ana malın yeridir,  hediye kurbağaya yakın olup bir sıçrama mesafesindedir. Diğer Görüş: Kurbağa yaşayanların ve ölenlerin arasındaki bağlantıyı sağlar, bulunduğu yerdeki su şifalı su olarak kabul edilir,  burası bazen ölü yıkama yeri bazende ölülerle iletişim kurma yeri olarak kullanılır. Diğer […]

Kurbağa Define İşareti
- 'de eklendi.

Kurbağa parası derede olur, dere kesin sulu deredir,  bu derenin kazan yapan yeri varsa orası ana malın yeridir,  hediye kurbağaya yakın olup bir sıçrama mesafesindedir.

Diğer Görüş: Kurbağa yaşayanların ve ölenlerin arasındaki bağlantıyı sağlar, bulunduğu yerdeki su şifalı su olarak kabul edilir,  burası bazen ölü yıkama yeri bazende ölülerle iletişim kurma yeri olarak kullanılır.

Diğer görüş: Kurbağa işareti nadir bulunan işaretler arasındadır, antik çağda kurbağa ölçülemeyen sonsuzlu temsil eder, işaretin bedeni düz    yada   bombeyli   şekilde yapılmışsa anlamları değişiktir.  kurbağa işaretini bulduğumuz   noktada ilk dikkat etmemiz  gereken  nokta   kurbağanın  zıplama  mesafesinde  yuvarlak taş olup olmadığıdır,  varsa   önce bu taşta işaret aranır, işaret yoksa taşın  1 metre kadar altına  bakılır.

Yine kurbağa işareti  varsa  işaret dere içinde olur,   derenin karşı tarafında   kayalıkların içinde   kasa  vardır.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER