Netpaylas.net

Moskova Gezilecek Yerler

Moskova Gezilecek ve Görülecek Yerler ve Gezi Rehberi Moskova Gezilecek Yerler & Görülecek Yerler yazımızda, Moskova Hakkında Bilgileri ve Moskova Gezi Rehberini bulabilirsiniz. Moskova , Rusya Federasyonu’nun başkenti. Şehir merkezinde yaklaşık 11.000.000 kişi yaşıyor. Moskova, Dünya’nın en zengin ve en pahalı kentlerinden biri. Dünya’da en çok milyarder Moskova’da yaşıyor. Moskova Gezilecek Yerler & Görülecek Yerler & […]

Moskova Gezilecek Yerler
- 'de eklendi.

Moskova Gezilecek ve Görülecek Yerler ve Gezi Rehberi

Moskova Gezilecek Yerler & Görülecek Yerler yazımızda, Moskova Hakkında Bilgileri ve Moskova Gezi Rehberini bulabilirsiniz. Moskova , Rusya Federasyonu’nun başkenti. Şehir merkezinde yaklaşık 11.000.000 kişi yaşıyor. Moskova, Dünya’nın en zengin ve en pahalı kentlerinden biri. Dünya’da en çok milyarder Moskova’da yaşıyor.

Moskova Gezilecek Yerler & Görülecek Yerler & Gezi Rehberi

Moskova Kremlin Sarayı

Moskova Gezilecek Yerler arasında ilk sırada Kremlin Sarayı bulunuyor. Kremlin Sarayı 12. yy’da yapılmış. Kremlin “Kale” anlamına geliyor. Burası aslında tek bir saray değil. Yaklaşık 28 Hektar alana kurulmuş binalar kompleksi.  İçersinde saray, katedral, kilise, senato binası var. Rusya Federasyonu devlet başkanının ikametgahı da burası.

Büyük Ivan Katedrali / Büyük Ivan Çan Kulesi: Burası 1505-1600 yılları arasında tamamlanmış. Burada Dünya’nın en büyük çanı yerde duruyor. 200 tonluk bu çan hiç çalınamamış. Çanın ilk yapımında yangın çıkmış ve çan yere düşerek kırılmış. Tekrar yapılırken yine yangın çıkmış. Yangını söndürmek için üzerine su sıkılınca bir parçası kırılıp kopmuş. Kopan parça yaklaşık 11 ton ağırlığında.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER