Reklamı kapat

Reklamı kapat
Netpaylas.net

Nokia Nseries artık Flickr’ı destekliyor

M obil iletişim ve multimedya cihazları üreticisi Nokia, Berlin’de düzenlediği Open Studio etkinliğinde, bir Yahoo! Şirketi olan Flickr ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bu işbirliği sayesinde Nokia Nseries cihazları ile çekilen fotoğraflar doğrudan İnternet ortamında paylaşılabilecek ve Nokia Nseries multimedya cihazlar ile fotoğraf çekenler, başka hiçbir ek uygulama yüklemeye gerek kalmadan, fotoğraflarını ve yorumlarını online Flickr […]

Nokia Nseries artık Flickr’ı destekliyor
- 'de eklendi.

M obil iletişim ve multimedya cihazları üreticisi Nokia, Berlin’de düzenlediği Open Studio etkinliğinde, bir Yahoo! Şirketi olan Flickr ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bu işbirliği sayesinde Nokia Nseries cihazları ile çekilen fotoğraflar doğrudan İnternet ortamında paylaşılabilecek ve Nokia Nseries multimedya cihazlar ile fotoğraf çekenler, başka hiçbir ek uygulama yüklemeye gerek kalmadan, fotoğraflarını ve yorumlarını online Flickr hesaplarına doğrudan gönderebilecekler. Yine Open Studio etkinliğinde tanıtılan Nokia N93, Nokia N73 ve Nokia N72, Flickr’ı destekleyen ilk Nokia Nseries cihazları olacak. Nokia gelecekte bu uygulamayı diğer Nseries cihazlarında da sunacak.

Nokia Nseries – Flickr
Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Berlin’de düzenlediği Open Studio etkinliğinde, İnternet’teki en büyük online fotoğraf paylaşımı topluluğu olan Flickr ile işbirliği yaptığını açıkladı. Nokia yetkilileri Flickr ile yapılan işbirliği hakkında şunları ifade ettiler: “Giderek daha çok sayıda insan İnternet servis ve uygulamalarına mobil cihazlarla erişiyor. Biz de bu nedenle Nokia Nseries cihazlarımızda Flickr gibi servisleri destekleyen özellikler ekliyoruz. Bu yeni deneyimleri her an yaşamanın en iyi yolu, Nokia Nseries gibi güçlü bir multimedya cihazı kullanmaktır. Her an İnternet’e bağlı olan bir bilgisayar cebinizde olduğu sürece, çektiğiniz bir fotoğrafı arkadaşlarınızla, hatta yabancılarla bile anında paylaşabilirsiniz.”

 

Nseries – Paylaşım
Flickr, fotoğrafların dostlarla, aile üyeleriyle ve tüm dünyayla kolayca paylaşılmasını sağlayan online bir paylaşım sitesi. Flickr’a yüklenen fotoğraflar blog’lara da gönderilebiliyor, değiştirilebiliyor, düzenlenebiliyor, isimlendirilebiliyor, paylaşılabiliyor. Flickr yetkilileri Nokia ile yapılan işbirliği konusunda şunları söylediler: “Fotoğraf çekmenin insan hayatındaki rolü son 5 yıl içinde radikal değişimler geçirdi. İnsanlar giderek daha çok zamanlarını hareket halinde geçirmeye başladıkça, yeni iletişim olanakları doğdu. Artık insanlar her an birbirleriyle temas halindeler, paylaşıyorlar, dünyayı birbirlerinin gözünden keşfediyorlar. Nokia ve Flickr işbirliği de, fotoğrafların bir PC’ye bağımlı kalınmadan paylaşılabilmesini kolaylaştırıyor.”

 

Nokia Nseries – Kolay kullanım
Nokia Nseries’teki Kamera ya da İmaj Galerisi uygulamaları sayesinde fotoğrafları gerçek ölçülerinde ve doğrudan Flickr’a yüklemek mümkün oluyor. Fotoğrafların hepsi bir seferde yüklenebildiği gibi, parça parça yükleme seçeneği de bulunuyor. Nseries’in desteklediği diğer bir özellik de, cihazdan yüklenen fotoğraflara yorum eklenebilmesi. www.flickr.com adresinden Flickr’a kayıt yaptırıp Nokia Nseries cihazı için giriş bilgilerini aldıktan sonra, online paylaşım işlevini kurmak son derece kolay. Bu uygulama henüz tüm ülkelerde kullanılamıyor ama Nokia ve Flickr gelecekte bu servisi daha çok sayıda pazarda sunmayı hedefliyor.

 

Nokia – Mobil fotoğraf bilgileri
Sahip olabileceğiniz en değerli kamera, saklamak istediğiniz bir anı çekmek istediğinizde yanınızda olan kameradır. Böyle bir kamerayı, üstelik sürekli İnternet’e bağlı bir halde cebinizde taşımanız, çekim yaptıktan sonra bunları bir bilgisayara aktarmaya gerek kalmadan paylaşabilmeniz anlamına gelir. Bu gerçeği bilen Nokia geçtiğimiz yıl 100 milyondan fazla kameralı cep telefonu satarak dünyanın en büyük dijital kamera üreticisi oldu.

 

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER