Netpaylas.net

Pattaya’da Alışveriş İçin İpuçları

Pattaya alışveriş ipuçları alışveriş sırasında çok işinize yarayabilir. Bu tavsiyeler sezonluk Pattaya gezileri yapan turistler ile sohbetlerimize dayanmaktadır. Pazarlık Pazarlık etme becerilerinizi büyük alışveriş merkezleri ve mağazalar hariç her yerde göstermelisiniz. Pattaya ve Jomtien’de fiyatlar normalin iki katına kadar çıkabilir. Ancak başarılı bir pazarlık sonunda normal bir fiyata indirilebilir. Normal fiyatın yarısından pazarlığa başlayabilirsiniz. En […]

Pattaya’da Alışveriş İçin İpuçları
- 'de eklendi.

Pattaya alışveriş ipuçları alışveriş sırasında çok işinize yarayabilir. Bu tavsiyeler sezonluk Pattaya gezileri yapan turistler ile sohbetlerimize dayanmaktadır.

Pazarlık

Pazarlık etme becerilerinizi büyük alışveriş merkezleri ve mağazalar hariç her yerde göstermelisiniz. Pattaya ve Jomtien’de fiyatlar normalin iki katına kadar çıkabilir. Ancak başarılı bir pazarlık sonunda normal bir fiyata indirilebilir. Normal fiyatın yarısından pazarlığa başlayabilirsiniz. En son noktada sizin pazarlık gücünüz ve satıcının isteğine bağlı olarak normalde %40 daha az bir para ödeyebilirsiniz. Büyük mağazaların ve markalı yerlerin fiyatları sabittir.

Kredi Kartları

Tayland’da kredi kartından çok nakit kullanımını tercih etmelisiniz. Bu aralar çok yaygınlaşan kredi kartı kopyalama olaylarından dolayı sadece ve sadece çok bilinen büyük yerlerde kredi kartını kullanın ve yine kredi kartının gözünüzün önünden ayrılmadığından emin olun. Bazı mağazalar kredi kartı kullanımından dolayı işlem ücreti alabilir.

Hediyelik Eşya

Tercih edilen hediyelik eşyalar genellikle ipek, deri, gümüş, seramik ve tahta ürünler. Bazı ürünlerin her mağazada sabit fiyatları vardır, diğer yerlerde pazarlık etmekten kaçınmayın.

Mücevher ve Taşlar

Mücevher ve taşlar çok popüler hediyelik eşyalardır. Tay taşlarının zarifliği ve işçiliği her yerde meşhurdur. Yine de bu tarz bir alım yaparken Jewel Fest Club, resmi mücevheratçılar organizasyonu, üyesi olmasına dikkat edin. Pattaya alışveriş yaparken işlem detaylarınız düzgün bir şekilde tutulacak ve bir sertifika verilecektir. Bu sertifika belli bir zaman içinde ürünü geri getirmeniz durumunda size kolaylık sağlayacaktır.

Karaborsacılar

Korsan taksilerin ve tur rehberinizin tavsiye ettiği pahalı mekanlara gitmemelisiniz. Mutlaka çok yüksek bir meblağ ödemek zorunda kalırsınız ve bunu sağlayan kişiler de bu işten komisyonlarını alır.

Antika Eserler

Buddha, tanrı ve antika eserlerin resimlerini Bangkok’da bulunan güzel sanatlar departmanının izni olmadan alamazsınız.

Gülümseyin

Ufacık bir gülümseme her şeyi daha ucuza almanızı sağlayabilir. Taylandlılar gülümseyen ve espri anlayışı iyi olan insanları severler.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER