Netpaylas.net

Pattaya’da Gezilecek Yerler

Pattaya gezilecek yerler açısından her ziyaretçiye uygun bir şeyler sunabiliyor. Dünyaca meşhur olan yerlerin dışında sizlere hizmet vermeye hazır birçok şey bulunuyor. Bahsedeceğimiz bu yerlere de gidin ve bolca iyi zaman geçirin. Eğlence dolu geçireceğiniz bu Pattaya tatili sayesinde ileriki aylarda bile tamamen yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Pattaya’da Gezilecek Yerler 1. Ripley Müzesi Ripley müzesi, Bay […]

Pattaya’da Gezilecek Yerler
- 'de eklendi.

Pattaya gezilecek yerler açısından her ziyaretçiye uygun bir şeyler sunabiliyor. Dünyaca meşhur olan yerlerin dışında sizlere hizmet vermeye hazır birçok şey bulunuyor. Bahsedeceğimiz bu yerlere de gidin ve bolca iyi zaman geçirin.

Eğlence dolu geçireceğiniz bu Pattaya tatili sayesinde ileriki aylarda bile tamamen yenilenmiş gibi hissedeceksiniz.

Pattaya’da Gezilecek Yerler

1. Ripley Müzesi

Ripley müzesi, Bay Ripley’in dünyanın çeşitli köşelerinden aldığı garip objelerinin sergilendiği yerdir. Bazıları gerçek bazıları ise çok benzerleri. Bu garip müze de uçuş simülatörlü ve hareketli bir sinema ve fütüristik bir meydanda diğer uzaylılarla savaşabileceğiniz yerler bulunuyor. Birçok optik ilüzyonun tadını çıkarırken aynı zamanda garip insanların hayatlarına da tanıklık edebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri: hergün 11:00 am. – 11:00 pm.
Ücret: Erişkin: 480 Baht; Çocuk: 380 Baht

Mercan Adası veya yerel adıyla Koh Larn, Pattaya’nın 7 km açıklarında Tayland Körfezinde yer alıyor. Şeker beyazı kumsalları, turkuaz renkli denizi olan bu tropikal ada, yerli ve yabancı turistlerce oldukça çok ilgi görüyor.

4 km uzunluğunda ve 2 km genişliğinde olan adanın yerleşik 1000 kadar nüfusu bulunuyor. hareketli bir gece hayatı sonrasında, şezlongda uzanıp dinlenmek, su sporları ve deniz keyfi için ideal bir yer.

3. Siriporn Orkide Çiftliği

Çiftlik adından da anlaşılacağı gibi çok fazla sayıda orkide çeşitleri sunuyor. Turistler buradan çiçek satın alabilir ve doğayı seven insanlar için birebir bir mekândır.

Ziyaret saatleri: Hergün 08.00-17.00
Adres: 235/14 Moo 5, Tambon Nong Prue, City Center, 20150 Pattaya

4. Bhira Uluslar arası araba yarışı pisti

Dünyaca bilinen araba ve motor pistinde her Cumartesi ve Pazar günleri düzenli olarak yarışlar düzenlenmektedir. Motor tutkunları bu yarışlarda bir araya gelip motor yarışlarını seven yabancılar gibi güzel vakit geçiriyorlar.

5. Lakeland Sörf merkezi

Burası da Pattaya’nın en popüler eğlence merkezlerinden biri. Büyük bir göl ve üzerinde ipe tutunarak sörf yapmanıza olanak sunuyor.

6. Phanaraks Park

Özel mülk olan tatil merkezi olan Phanaraks Parkı, balık göletleriyle doğal bir atmosfer yaratmış. Balıkçılık gereçleri kiralanabiliyor, çadırlarda yada bungalowlarda kalmak mümkün ve ayrıca yüzme havuzu da var.

7. Wong Phrachan Sahili

Pattaya limanının kuzeyinde yer alan bu sessiz sahil, yüzme ve istirahat için güzel bir yer.

8. Khao Pattaya (Khao Phra Bat)

Khao Pattaya, şehrin ve limanın panaromik manzarasını görebileceğiniz küçük bir tepe. En tepesinde bir Buddha heykeli vardır. En tepesine kadar asfalt bir yol gidiyor ve burası aynı zamanda Naval Sor Tor Ror radyo istasyonunun da bulunduğu yer.

9. Suan Chaloemphrakiat (Fitness Parkı)

Pattaya tepelerinin eteklerinde ki Suan Chaloemphrakiat, 5 Aralık 1988’de Kral’ın 60. Yaşı anısına ithaf edilmiş küçük bir fitness parkıdır. Bahçesinde çok fazla sayıda çiçek ve bitkiler vardır. Birçok insan da bu parkta dinlenir, koşu veya egzersiz çalışmaları yapar.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER