Netpaylas.net

Pattaya Mercan Adası

Mercan Adası (Koh Larn), Pattaya’nın 7 km açıklarında Tayland Körfezinde yer alan, bembeyaz kumsallara, turkuaz renkli denize sahip bir tropikal adadır. 4 km uzunluğunda ve 2 km genişliğinde olan adanın yerleşik 1000 kadar nüfusu bulunuyor. Birçok film sahnesinde de kullanılmış olan Mercan Adası’na Pattaya’da feribotlarla veya hızlı botlarla ulaşılabiliyor. Pattaya ve Mercan Adası arasındaki hızlı […]

Pattaya Mercan Adası
- 'de eklendi.

Mercan Adası (Koh Larn), Pattaya’nın 7 km açıklarında Tayland Körfezinde yer alan, bembeyaz kumsallara, turkuaz renkli denize sahip bir tropikal adadır. 4 km uzunluğunda ve 2 km genişliğinde olan adanın yerleşik 1000 kadar nüfusu bulunuyor.

Birçok film sahnesinde de kullanılmış olan Mercan Adası’na Pattaya’da feribotlarla veya hızlı botlarla ulaşılabiliyor. Pattaya ve Mercan Adası arasındaki hızlı feribotlar 1500-2500 baht (90-155TL) arasındaki ücrete gidiş-geliş özel transfer sağlayabiliyor. Grup olarak Pattaya’dan Koh Larn’a gidecekler için, 15-20 dakika süren bu hızlı bot seferleri zamandan tasarruf ve hızlı bot deneyimi için uygun olabilir.

Pattaya Mercan Adası

Yerel halkın kullandığı feribot seferlerinin ücreti ise tek yün 30 bahttır (2 TL). Walking Street’in sonunda, Mixx Disconun karşısında yer alan Bali Hai Pier iskelesinden adaya ulaşmak mümkün. Feribot seferleri sabah saat 7’de başlıyor ve adadan Pattaya’ya son feribot seferi ise akşam 6’da kalkıyor. Pattaya’dan adaya ulaşmak yaklaşık 1 saat sürüyor.

Adaya ulaştıktan sonra, çevreye göz atmak isteyenler çevredeki motosiklet taksilerden faydalanabilir. Dileyen motosiklet kiralayarak adayı turlayabilir.

Büyük bir bölümü ormanlarla kaplı adanın, Ada üzerinde 6 adet plaj bulunuyor. Pattaya’dan kalkan feribotların ulaştığı iskelenin yakınlarındaki Tawaen Plajı en iyi ve en kalabalık olanıdır. Çevresinde çok sayıda taze deniz ürünleri satan restoran ve hediyelik eşya dükkanları yer alıyor.

Su sporlarını sevenler sunulan aktivitelerden bazılarını seçebilirler. Parasailing, banana bot, jetski tercih edilebilir. Şezlongda dinlenme ve güneşlenme, deniz keyfi için idealdir. Hafta sonları Bangkok ve çevreden gelen tatilciler nedeniyle çok kalabalık olabiliyor.

Plajda şezlongda uzanırken masaj yaptırmak ise ilginç bir deneyim olabilir. Manikür ve pedikür çok ucuz olsa da hijyen açısından tavsiye edilmez.

Pattaya’ya kısa süreli tatil için güdenlerin 1 gününü Koh Larn Adasına ayırmaları yeterlidir. Dileyen için uygun konaklama seçenekleri de bulunuyor.

Xanadu Resort: Samae plajında yer alıyor. Şahane gün batımları izlmek için uygun bir otel.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER