Netpaylas.net

Porta Manastırı Tanıtımı

Porta Manastırı Tanıtımı Doğu Karadeniz’in doğal güzellikleri arasında tarihe ışık tutan yapılar arasındadır Porta Manastırı. Artvin-Merkez ilçede bulunan manastır Pırnallı Köyü sınırları içerisindedir. Kendi döneminde en önemli kültür ve dini merkez olan bu dini yapı, mistik kokular eşliğinde sizleri bulunduğunuz zamandan alıp farklı bir zaman dilimine götürecek. Manastır, 896-918 yılları arasında Prens Khaouli tarafından inşa […]

Porta Manastırı Tanıtımı
- 'de eklendi.

Porta Manastırı Tanıtımı

Doğu Karadeniz’in doğal güzellikleri arasında tarihe ışık tutan yapılar arasındadır Porta Manastırı. Artvin-Merkez ilçede bulunan manastır Pırnallı Köyü sınırları içerisindedir.

Kendi döneminde en önemli kültür ve dini merkez olan bu dini yapı, mistik kokular eşliğinde sizleri bulunduğunuz zamandan alıp farklı bir zaman dilimine götürecek. Manastır, 896-918 yılları arasında Prens Khaouli tarafından inşa ettirilmiştir. Son halini ise; Kral Gürgen’in döneminde almıştır. Günümüze kadar gelen kalıntılar hala görülmeye değer bir nitelik taşımaktadır.

Artvin tatilinizde Porta Manastırı’nı gezerken kalıntıları fotoğraflamayı sakın unutmayın. Bol yeşillikler arasında yapacağınız gezi yolculuğunuza Maral Şelalesi’ni, Kafkasör Yaylası’nı, Artvin Yaylası’nı ve Hatila Vadisi’ni dahil etmenizi öneririz.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER