Netpaylas.net

Potsdamer Platz

Potsdamer Platz; Berlin’in en ünlü meydanlarından bir diğeri de Postdamer Platz. Burada sokak performanslarına ve çeşitli açık alan sergilerine rastlamanız muhtemel. Bunun dışında Berlin duvarından kalan birkaç parçayı da bu meydanda bulabilirsiniz. Hatta bir tanesinin üstüne geleneksel olarak sakız yapıştırılıyor, nedenini ben de bilmiyorum, giderken sakızınızı almayı unutmayın. Ünlü Sony Center burada. İçinde kanguru eti deneyebileceğiniz, […]

Potsdamer Platz
- 'de eklendi.

Potsdamer Platz; Berlin’in en ünlü meydanlarından bir diğeri de Postdamer Platz. Burada sokak performanslarına ve çeşitli açık alan sergilerine rastlamanız muhtemel. Bunun dışında Berlin duvarından kalan birkaç parçayı da bu meydanda bulabilirsiniz. Hatta bir tanesinin üstüne geleneksel olarak sakız yapıştırılıyor, nedenini ben de bilmiyorum, giderken sakızınızı almayı unutmayın.

Ünlü Sony Center burada. İçinde kanguru eti deneyebileceğiniz, Avusturalya’ya özgü şaraplar deneyebileceğiniz bir Avusturalya restoranı da dahil (çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim) birçok restoranı, ve Film Müzesi’ni de barındıran, enteresan, başka yerlerde rastlayamayacağınız bir yapı. Gece geç saate kadar da açık, bir akşamınızı burada geçirebilirsiniz. Film Müzesi giriş 6 Euro, 10:00-18:00 arası açık.

Holocaust Memorial; Adından da anlaşılacağı gibi, savaşta hayatını kaybeden Yahudilere adanmış bir anıt. Yaklaşık 19.000 metrekarelik devasa bir alana yayılmış. Böyle anlatınca sıradan, yalnızca “yapmaları gerektiği için” yapılmış gibi dursa da, bana kalırsa gerçekten etkileyici bir yapı. Burası açık bir alan olduğu için günün herhangi bir saatinde gidebilirsiniz. Şehrin en büyük parkı olan Tiergarten buraya çok yakın olduğundan, önce orada bir şeyler atıştırıp vakit geçirdikten sonra parkın içinden yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.

Comments

comments

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER