sesli sohbet, sesli chat, görüntülü sohbet sitesi
               
  v   Mp3' Dinle
  v   Forum
  v   Video izle
  v   Haberler
  v   Resim Galerisi
  v   Dosyalar
  v   Yazılar
  v   Oyunlar
  v   Site Ekle
Menü
Menu
    Ana Sayfa
    Forum
    Video
    Mp3'ler
    Site Ekle
    Haberler
    ilanlar
    Dosyalar
    Z.Defteri
    Oyunlar
    Animasyon
    Hava Durumu
    Resim Galerisi
    Uye ol
    Şifremi Unuttum
    Sohbete Katıl
    Son Değişiklikler

Moduller
    Gıybet etmek
    Çeşitli nükteler
    Zekat nisabı nedir

Netpaylas
    Cuma Duası
    Kandil Sözleri
    Kadir Gecesi Sözleri
    Dua Sözleri
    Cuma Mesajları
    Kandil Mesajları
 
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Tarihte 29 Temmuz günü 0 olay var, Detaylar..
 
Mini Sohbet
 
Yerel reklam
Netpaylas.net, sesli chat, sesli sohbet
sesli sohbet sesli sohbet sesli chat sesli dünya sesli chat siteleri sesli chat sitesi sesli sohbet siteleri sesli sohbet sitesi
Adres:
Tel:


 
Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

Gül Resimleri
 
Kur'anda ara
Diyanet Meali
Kur'an
Tefsırı


 
Gul Resimleri - Resim Galerisi
Toplam ( 8 ) Kategoride ( 197 ) Resim var..

A - C - D - G - I - K - M - İ - Ş -

 Manzara Resimleri
Dogadan Resimler Manzaralar ( 6 )
İslami Resimler ( 37 )
Gül Resimleri ( 50 )

 Güzel
Garip Resimler ( 24 )
İLginç Resimler ( 39 )
Komik Resimler ( 41 )

 Genel Fotoğraflar
Hayvan Resimleri ( 0 )
Meyve Resimleri ( 0 )


Büyütmek istediğiniz resmin üzerine tıklayın..

  
Gül Resimleri
    
Gösterim:226
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:160
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:115
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:96
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:104
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:82
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:79
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:82
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:161
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:78
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:58
  
Gül Resimleri
    
Gösterim:44

Sayfa : [1] [2] [3] [4] [5]
 

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 685918             
Güvenlik : 
Hatırla :   Gizli : 

  
 
Dil Seçimi
tr en de
( TR )
 
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
 
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : sudeee
Bugün : 0
Dün : 0
Kayıtlı üye : 44

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 11
Toplam : 11
Rekor : 103 kişi 29.05.2012
IP No : 54.81.52.32
Site sayacı
Bugün Tekil : 29
Bugün Çoğul : 30
Bugün Toplam : 59
----------------
Dün Tekil : 32
Dün Çoğul : 32
Dün Toplam : 64
----------------
Genel Tekil : 193526
Genel Çoğul : 196176
Genel Toplam : 389702
 
Kayan Yazı

Ayetel Kürsi


Ayetel Kürsi, Bakara Suresi’nin 255. ayetidir. İsmini surenin içinde geçen “Kürsi“den almıştır. Ayet Allah’ı tanıtmakta ve Allah’ın en yüce ismini içinde barındırmaktadır. Peygamberimiz bu surenin farz namazlarının arkasından, akşam, sabah ve uyumadan önce okunmasını tavsiye etmiştir.

Ayetel Kursi Türkçe Okunuşu
Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kursi Anlamı (Meali):

Allah… O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, Kaimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek büyüktür. Okunduğu yer: Namaz içinde sure şeklinde okunduğu gibi, namazda tesbihden önce de okunur. Her şeyin bir zirvesi vardır. Kur’an-ı Kerim’ in zirvesi de Bakara Suresidir. Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur’an ayetlerinin efendisidir.

Bu, Âyet’el-Kürsî’ dir.

Fatiha Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmânir-Rahîm. Elhamdülillâhi Rabbil-‘âlemîn. Er-Rahmânir-Rahîm. Mâliki yevmid-dîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdine’s-sırâtal-müstekîm. Sırâtallezîne en’amte ‘aleyhim ğayril-meğdûbi ‘aley- him ve led-dâllîn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Hamd, âlemlerin Rabbi, Allah’a mahsustur. Hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki. Rahmân, Rahîm, (Allah’ım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yar- dım dileriz. Bizi doğru yola, ilet. Kendilerine nimet verdik- lerinin yoluna (ilet), gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.”

Asr Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Vel-‘asr. İnnel-insâne lefî husr. İllellezîne âmenû ve ‘amilüs-sâlihâti ve tevâsav bil- hakkı ve tevâsav bis-sabr.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir. Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (On- lar ziyanda değillerdir).”

Fil Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Elemtera keyfe fe’ale Rabbüke bi-ashâbil-fîl. Elem yec’al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele ‘aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bi-hıcâratin min siccîl. Fece’alehüm ke’asfin me’kûl.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Rabbinin, fil sahiplerine ne yaptığını görmedin mi? On- ların tuzaklarını boşa çıkarmadı mı?Üzerlerine balçıktan pi- şirilmiş taşlar atan sürü sürü kuşlar gönderdi. Nihayet onları yenilmiş ekin yaprakları hâline getirdi..”

Kureyş Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm Li îlâfi kurayş. Îlâfihim rihleteş-şitâi ves-sayf. Felya’büdû Rabbe hâzel-beyt. Ellezî et’amehüm min cû’ıvve âmenehüm min havf.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Kureyş’i ısındırıp alıştırdığı; onları kışın (Yemen’e) ve yazın (Şam’a) yaptıkları yolculuğa ısındırıp alıştırdığı için, Kureyş, kendilerini besleyip açlıklarını gideren ve onları kor- kudan emin kılan bu evin (Kâbe’nin) Rabbine kulluk etsin.”

Maun Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Eraeytellezî yükezzibü bi’d-dîn. Fezâlikel-lezî yedü’ ’ul-yetîm. Ve lâ yehuddu ‘alâ ta’âmil-miskîn. Feveylün lil-müsallîn. Ellezînehüm ‘an salâtihim sâhûn. Ellezînehüm yürâûn. Ve yemne’ûne’l-mâûn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı! İşte o, yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını cid- diye almazlar. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar.”

Kevser Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. İnnâ a’taynâ ke’l-kevser. Fesalli li-Rabbike ve’nhar. İnne şâni’eke hüve’l-ebter.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Şüphesiz biz sana Kevser’i verdik. O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes. Doğrusu sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir.”

Kafirun Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Kul yâ eyyühel-kâfirûn. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. Ve lâ entüm ‘âbidûne mâ a’büd. Velâ ene ‘âbidüm m⠑abettüm. Velâ entüm ‘âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. De ki: Ey kâfirler! Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem. Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz. Ben de sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim. Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.”

Nasr Suresi


okunuşu:

“Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. İzâ câe nasrullâhi vel-fethu. Ve raeyten-nâse yedhulûne fî dînillâhi efvâcâ. Fe sebbih bi-hamdi Rabbike vestağfirhu innehû kâne tevvâbâ.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Allah’ın yardımı ve fetih (Mekke fethi) geldiğinde ve insanların bölük bölük Allah’ın dinine girdiğini gördüğünde, Rabbine hamd ederek tespihte bulun (O’nu yücelt) ve O’ndan bağışlama dile. Çünkü O, tövbeleri çok kabul edendir.”

Tebbet Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ ağn⠑anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyaslâ nâran zâte leheb. Vemraetühû hammâletel-hatab. Fî cîdihâ hablün min mesed.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. O, bir alevli ateşe girecektir. Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu hâlde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).”

İhlas Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul hüvallâhü ahad. Allâhüs-samed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ahad.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. “De ki: O Allah tektir. Allah, sameddir (her şey O’na muhtaçtır, O hiçbir şeye muhtaç değildir). O’ndan çocuk olmamıştır (kimsenin babası değildir.) Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir.) Hiçbir şey O’na denk ve benzer değildir.”

Felak Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul e’ûzü bi-Rabbil-felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ve min şerrin-neffâsâti fil-‘ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.”

Nas Suresi


okunuşu:

“Bismillâhir-Rahmânir-Rahîm. Kul e’ûzü bi-Rabbin-nâs. Melikin-nâs. İlâhin-nâs. Min şerril-vesvâsil-hânnâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrin-nâs. Minel-cinneti ven-nâs.”

anlamı:

“Rahman Rahim Allah’ın adı ile. De ki: Cinlerden ve insanlardan olup, insanların kalple- rine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanla- rın Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığı- nırım.”
 
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 2.8135 YTL
1 USD : 2.0919 YTL
Satış
1 EUR : 2.8185 YTL
1 USD : 2.0956 YTL
 
En Sevilenler
 Dosyalar:

 Yazılar:
 » Mahkum
 
Tüm hakları saklıdır. Copright © 2006 www.netpaylas.net
Netpaylas.net sosyal ağ, paylaşım sitesi, forumlar, video izle, sesli, sesli sohbet site ekle, oyun, son dakika haberler, sohbet
Bu sayfa: 0,58 saniyede yorumlandı.
 
hosting
sesli chat Rss SiteHaritasi