Netpaylas.net

Vali Köşger üreticiye zeytin fidanı dağıttı

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Bozdoğan ve Karacasu ilçelerinde zeytin fidanı dağıtım törenlerine katıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Zeytin Sahalarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında Bozdoğan ve Karacasu İlçelerinde çiftçilerimize zeytin fidanları dağıtımı gerçekleştirildi. Örtülü Mahallesi’nde yapılan Zeytin Fidanı Dağıtım Töreni’ne Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, Bozdoğan Kaymakamı Murat Akyüz, Bozdoğan Belediye Başkanı S.Tümer […]

Vali Köşger üreticiye zeytin fidanı dağıttı
- 'de eklendi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Bozdoğan ve Karacasu ilçelerinde zeytin fidanı dağıtım törenlerine katıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından “Zeytin Sahalarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında Bozdoğan ve Karacasu İlçelerinde çiftçilerimize zeytin fidanları dağıtımı gerçekleştirildi.
Örtülü Mahallesi’nde yapılan Zeytin Fidanı Dağıtım Töreni’ne Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, Bozdoğan Kaymakamı Murat Akyüz, Bozdoğan Belediye Başkanı S.Tümer Apaydın, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş,Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özel, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Vali Sayın Yavuz Selim Köşger, Fidan Dağıtımı Töreni ardından Bozdoğan Mahalle Muhtarları ve vatandaşlarımızla çay içip, sohbet etti. Muhtarlar ve vatandaşlar istek ve sorunlarını Vali Köşger’e ilettiler.
Vali Köşger, Muhtarlarla yaptığı toplantının ardından Bozdoğan İlçesi Örtülü Mahallesinde Su Tutma Göletinde incelemelerde bulundu. Vali Köşger’e Bozdoğan Kaymakamı Murat Akyüz ve Bozdoğan Belediye Başkanı S.Tümer Apaydın, Ziraat Odası Başkanı Galip Özel ve muhtarlar eşlik etti.
Türkiye’nin dünyanın, Aydın’nın da Türkiye’nin bir özeti olduğunu ifade eden Vali Köşger, “Dünyanın genelinde ne varsa ülkemizde de o var. Kum, güneş, deniz, dağ, taş, kayak turizmi, tropikal meyveye kadar her şey var. Türkiye dünyanın bir özetiyse Aydın’da Türkiye’nin bir özeti. Türkiye’nin tamamında ne yetişiyorsa Aydın’da hepsinin en iyisi yetişiyor. Aydın müstesna bir il, gözbebeği bir şehir” dedi.
Zeytin Sahalarının İyileştirilmesi Projesi
Zeytin Sahalarının İyileştirilmesi Projesi ile Gemlik, Manzelina ve Palamut çeşitlerinden toplam 114 bin 400 adet fidan Bozdoğan, Karacasu ve Çine ilçelerimizde çiftçilerimize dağıtılacak. Projenin 714 bin TL olan toplam fidan tutarının yüzde 70’lik kısmını kapsayan 500 bin TL’si Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) bütçesinden, yüzde 30’luk kısmını kapsayan 214 bin lira çiftçiden karşılanacak. Bu proje ile 2 bin 150 adet üreticiye 50’şer adet zeytin fidanı dağıtılacak.

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER