Netpaylas.net

Xiaomi, ABD’yi fethetmeye hazırlanıyor

Özellikle Çin’de elde ettiği başarılarla ve fiyat performans odaklı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken Xiaomi, kısa bir süre sonra ABD pazarına giriş yapmayı hedefliyor. Şimdiye kadar sınırlı sayıda ülkede hizmet veren firmanın gelecek planları, şirketin CEO’su Lei Jun tarafından açıklandı. İşte Xiaomi’nin gelecek planları! Wall Street Journal’a konuşan Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin en büyük hedeflerinden […]

Xiaomi, ABD’yi fethetmeye hazırlanıyor
- 'de eklendi.

Özellikle Çin’de elde ettiği başarılarla ve fiyat performans odaklı akıllı telefonlarıyla dikkat çeken Xiaomi, kısa bir süre sonra ABD pazarına giriş yapmayı hedefliyor. Şimdiye kadar sınırlı sayıda ülkede hizmet veren firmanın gelecek planları, şirketin CEO’su Lei Jun tarafından açıklandı.

İşte Xiaomi’nin gelecek planları!

Wall Street Journal’a konuşan Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin en büyük hedeflerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri pazarına girişin beklenenden kısa bir süre içerisinde gerçekleşebileceğini belirtti.

Firmanın 2015 yılından bu yana ABD’de internet üzerinden satış yaptığı ve bunun için bir de çevrimiçi mağazası bulunduğu biliniyor. Fakat Lei Jun’a göre Xiaomi, 2019 yılının ilk aylarında resmi olarak ülkedeki ilk mağazasını da açmış olacak. Zaten firmanın internet sitesinde şu anda yalnızca çeşitli aksesuarlar ve Fitness cihazları yer alıyor.

Bunun dışında herhangi bir bilgi vermekten kaçınan Jun, ABD pazarına girişin firma için oldukça önemli bir hamle olacağını ve pazar paylarını büyük firmalarla benzer seviyelere çekebilmek adına bu isteklerini hızlandırmaları gerektiğinin de altını çizerek açıklamalarını noktaladı.

:: Sizce firmanın ABD pazarında başarılı olma şansı var mı?

Comments

comments

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER